banner28
Öne Çıkanlar ramazan ayı

Aydınlı Doktordan Sınır Ötesinde Gönüllü Hizmet

UMKE gönüllüsü Acat’a Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hizmetlerinden dolayı teşekkür belgesi verdi. 
Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayan Uzm. Dr. Feyza Acat, İzmir’de 9 Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi bölümünü tamamladıktan sonra Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’nde (UMKE) göreve başladı.  2019 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkemizin sınır güvenliğini korumak amacıyla Suriye’de başlatmış olduğu Zeytindalı Barış Pınarı Fırat Kalkanı Harekatına Uzm. Dr. Acat, gönüllü olarak katılıp bölgede çalışmaya başladı. İki yıldır bölgede olan Acat, çatışmaların yoğun olduğu süreçte Suriye’nin Afrin, Tel Abyad ve Cerablus kentlerinde 7 kişilik bir ekiple, bölgede görev yapan Mehmetçiğe sağlık hizmeti verdi ve hala görev yapıyor.  Sağlık personeli sahada çalışma yaparken 2 uzman çavuş ve 1  Astsubay güvenliklerini sağlıyor. 
GURUR DUYUYORUM
Zeytindalı Barış Pınarı Kalkanı Harekatına katıldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Acat, “Gurur duyuyorum burada Türk Silahlı Kuvvetlerimiz için görev yapmaktan. Çok zor anlarımız oldu yeri geldi bulunduğumuz zırhlı ambulansa roket atarlı saldırılar oldu. Ama biz ülkemizin sınırlarını korumak için görev yapan Mehmetçiğimize hizmet için dünyanın her yerinde çalışmaya hazırız” dedi. 
SAĞLIK BAKANLIĞI TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uzm. Dr. Acat’a teşekkür belgesi verdi. Teşekkür belgesinde, “Ülkemizin sınırında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından icra edilen Barış Pınarı sınır ötesi asker harekatı kapsamında zorlu şartlarda göstermiş olduğunuz özverili çalışmalardan ötürü teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

Anahtar Kelimeler:
SilivriAydınIzmir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner27

banner16