Öne Çıkanlar Silivri büyükşehir belediyesi yengeç basın açıklaması zekeriyaköy

Silivri İtfaiyesi Yılın İlk 8 Ayında 432 Yangına Müdahale Etti
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Silivri İtfaiyesi, 2020 yılının ilk 8 ayında 432 yangına müdahale ederken, kaza ve doğal afetlerde Bin 111 olaya müdahale ederek 344 kişinin hayatını kurtardı.
İtfaiye ekipleri, her sabah posta değişiminde itfaiyeci duası okuyarak görev alacak diğer postaya devir teslimini gerçekleştiriyor. Silivri İtfaiye ekipleri A,B,C olarak 3 postaya ayrılırken, her postada 20 personel bulunuyor. Güne ekipler, itfaiye araç kontrolü ile başlarken, gün içerisinde bahçe bakımı, araç bakımı, spor faaliyetleri, temizlik işlemleri gerçekleştiriyor. İhbarların gelmesiyle yaklaşık 30 saniye kadar kısa bir sürede çıkış yapan İtfaiye ekipleri olay yerine ulaşarak, yangın, kaza, hayvan kurtarma ve afetlerde mahsur kalan vatandaşların hayatlarını kurtarma için titiz çalışma yürütüyor.
YANGINLARIN ÇIKIŞ SEBEBLERİ SİGARA İZMARİTİNDEN KAYNAKLANIYOR
Silivri'de ilk 8 ayında otluk alanlarda meydana gelen yangınlar da sigara izmaritinin neden olduğu anlaşıldı. Otluk alanlarda çıkan 162 yangının bilinçsiz bir şekilde hareket eden vatandaşların yola sigara izmaritinin atması ve kasıtlı olarak yakıldığı öğrenildi. 
ASILSIZ İHBARLAR YOLUNLUKTA 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ( İBB ) İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Silivri Grup Amirliği ve Müfrezelere gelen ihbarları değerlendiren ekipler olay yerine gittiklerinde yangına rastlanılmadı. Ekipler yılın ilk 8 ayında 120 Yangın zannı (asılsız) ihbara gittiği anlaşıldı.
Anahtar Kelimeler:
Ibb Silivri Itfaiyesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner29