Sevgili okuyucularım öncelikle hepinize sevgi ve saygılarımı sunarak köşe yazıma başlamak istiyorum. Ben pek köşe yazmayı bilmem ama bu yazımda duygu ve düşünlerimle beraber eleştirilerimi yazmak istiyorum.


Ben gazetecilik hayatıma 2009 yılında başladım. Yaklaşık 13-14 yıldır'da devam etmekteyim. Vakit buldukça Silivri'deki siyasi parti ile diğer programları takip etmeye çalışıyorum. Bizde sabah 08.00 iş başı akşam 17.00'de mesai bırakma gibi bir durum yok. Bölgemizde haber oldukçu olay yerine gider, görüntülerimizi çeker bilgilerimizi toparlar hazırlar yerel internet haber sayfamızda yayınlar ve bu haberi de muhabiri olduğumuz Haber Ajansın'a göndeririz.

Ajans tarafından da daha sonra abonelere servis edilir. Ben genelde sabah 7 ile 9 saatleri arasında uyanırım, yaklaşık 20 saat ayakta dururum haberleri takip etmek için. Sabah uyanırım kahvaltımı yapar, daha sonra bilgisayar başına geçer varsa hazırlamam gereken haberler hazırlar yayınlarım. Sonra kameramı alır bölgeme çıkarım. İnternet haber sayfamızda çok az gelir elde ederim. Ulusal'da servis eden haberimizde parça başı fiyat yazılır sonra toplanır belli zaman diliminde ödenir. Kimseye engel olmadan işimi yaparım. Silivri'de benim gibi İnternet sayfası olup ulusalı temsil eden ben dahil üç kişiyiz. Kaza, yangın, kurtarma, hırsızlık, operasyon vs gibi olayları takip eder. Takip sonucunda temsil ettiğimiz ajansımıza atarız. Özel haber bulduğumuzda tek çalışırız. Onun haricinde çoğu zamanda 3 arkadaş buluşur olay yerine gideriz. Bir birlerimize konum ve bilgi atar çalışma yapardık. Belli zamandan sonra Yusuf Eker'in hal ve hareketleri değişti. Alpaslan Ermişle birlikte olup beni saf dışı bıraktılar. Bu 2 arkadaşların tuzu kuru tabiki. Onlarda araç var her yere giderler. Ben kendi imkanlarım doğrultusunda çabalar giderim. Çalışmalarımı yapar dönerim evime, haberi hazırlarım. Bizde mesai saati yoktur. Gece 3'te 5'te olay olsa bile gideriz yani en azından ben gidiyorum diyebilirim. 

YUSUF EKER İNSAN KULLANMAYI ÇOK İYİ BİLİYOR.

Başta hakkını vererek konuya girmek isterim. sha.com.tr Kurucusu Yusuf Eker Silivri'de güzel işler yapıyor. Öncelikle kendisini tebrik ederiz. Ancak şöyle bir konu da var. Bir dönem birlikte çalıştık. O dönemde kendisiyle birlikte güzel çalışmalarımız oldu. Daha sonra ayrıldık, farklı basın kuruluşlarında çalıştık. İlerleyen zamanlar da kendi internet sayfamızı açtık o günden bugüne sayfamız yayın hayatına devam ediyor, kimsenin ekmeğiyle oynamadan, kimsenin işine engel olmadan, kimseye yalakalık yapmadan, işimizi yapmaya devam ediyorum. Bu örneklerimin hepsini Eker tersini yapıyor. Neyse, bazen ben özel haber bulurum yayınlanır ulusalda. Daha sonra diğer ajanslar bu haberi ister temsil ettiği muhabirinden. Yusuf Eker'de çalışmasını yapar haberi hazırlar gönderir. Herhangi bir özel haber çalışması yaptığımda güvenlik kamera görüntüsüne olay yansıdıysa rica eder alırım. Güvenlik kamerası görüntüsünü aldıktan sonra ''diğer ajanslar gelirse verme ben özel haber yapayım'' demiyorum. Kim bulursa kim servis ettirirse özel logosunu koyar gönderir ulusala. Ama Yusuf Eker'de bizim gibi davranmıyor. 
Bu sefer Eker bulduğunda, sırf Uğur sıkıntı yaşasın diye temsil ettiği ajansından, ulaştığı güvenlik kamera görüntüsünü yine diğer haber ajansın muhabiri Alpaslan Ermiş'e gönderir ikisi yapar. Bazen'de Ermiş'te aynı hareketi yapar Eker'e gönderir. Neyse Örneğin, geçtiğimiz aylarda Anadolu Hastanesi karşısında benzinlik önünde ölümlü trafik kazası meydana geldi. Olay yerine ilk ben ulaştım çekim yapıyorum, bilgiler toparlamaya çalışıyorum, kaza anının benzinlik güvenlik kamerasına yansıdığını öğrendim. Gitmeden alpaslanı aradım, ''Sordum, Benzinlik güvenlik kamerasına yansımış'' alalım dedim. Kendisi ''Kanka kurumsal firma vermezler'' dedi. Gittim sordum vermediler.  Bende bir şekilde ulaşırsam atarım dedim. Oda tamam dedi görüşmeyi sonlandırdık. Görüşme sırasında Yusuf Eker birlikte çalıştığı, her olaya birlikte gittiği Alpaslan Ermiş'le görüşme yaptığım sırada arka fondan bilgi toparla diye seslendi. Sonra bilgileri toparladım. Ermiş ve Eker'e ulaştırdım. Sonra evlerimize gittik güvenlik kamerasız haberi servis ettirdik. Sonra öğrendim ki, insan kullanmayı iyi bilen, hak diyen efendi lakaplı Yusuf Eker güvenlik kamera görüntüsünü Polis'den aldığı, aldığı gibi Ermiş'e attığını fark ettim. Eee sen benden bilgi toparlamamı istiyorsun. Toparladım attım kendisine. Güvenlik kamera ulaşmaya çalıştım ulaşamadım. Ama bu ''efendi adam'' görüntüyü alıyor ''yaaa'' çektiği polis arkadaşından Ermiş'e atıyor bana atmıyor. Nerede birlik beraberlik ben senin uşağınmıyım. Bu kısımda nasıl uyanıklık yaptığını, nasıl insan kullanılır onu anlatmaya çalıştım. He birde duydum ki, bana başka bir haberden kızmış. Silivri'de buğday yüklü kamyon yandı. Muhtar'dan cep telefon görüntüsünü alıyor, haberi yazıyor özel haber diye bekletiyor. Bana da aynı muhtarın çektiği cep telefon geliyor köyden. Buğday yüklü kamyonun yandığı anlara ait cep telefon Görüntü gelince, bende elde ettiğim bilgilerle haberi yazdım ajansa attım, ajans tarafından abonelere servis edildi. Sonra bana kızmış özel haberimi mahvetti vs''diye. Ben işimi yapıyorum, bu işten geçim sağlıyorum. Senin gibi HAİNLİK yapmıyorum. Bu kendisiyle alakalı ilk ve son yazımdır. Sen işini yap! Benim gibi kimsenin işine engel olma, kimsenin ekmeğiyle oynama, kimsenin arkasından boş boş konuşma, adam ol yeter. Baktım ki şekil A aynı. Konuşmaya devam ediyorsun, işimize engel oluyorsun, kanında olan hainliği yapmaya devam ediyorsun. Benim tek diyeceğim şey SENİ ALLAH'A HAVALE ETMEK.

Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim....

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol