Öne Çıkanlar Silivri afet yağlı güreşler gözaltı kamyon alev alev yandı

Yılmaz görevi devraldı

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) İstanbul Silivri'de 50 yıl aradan sonra ilk Belediye Başkanı olan Volkan Yılmaz bugün mazbatasını alarak göreve başladı.

31 Mart Yerel Seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Silivri'yi kazanan MHP'nin adayı Volkan Yılmaz, bugün İlçe seçim kurulundan mazbatasının almasının ardından CHP'li eski Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'dan görevi teslim aldı.

Kabalık bir grupla Silivri Adliyesinde bulunan İlçe Seçim Kuruluna gelen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ömer Karagöl'den mazbatasını imzalayarak teslim aldı.

Adliye çıkışı gazetecilere açıklama yapan MHP'li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz,Şuan itibariyle İlçe Seçim Kurulundan mazbatamızı aldık. Bu seçim Silivri'ye yakışır şekilde hoşgörülü bir seçim olduğundan mutluluğumu belirtmek istiyorum. Seçim süresince yanımda olan siyasi parti temsilcilerine ve Silivrili halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.''dedi.

Öğle'den sonra Silivri Belediye Başkanlık makamına gelen Yılmaz, Eski CHP'li Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'dan görevi teslim aldı. Burada konuşma yapan Özcan Işıklar, ''Bugün burada demokrasimizin tecelli eden sonucu gereği devir teslim töreni için bir araya geldik. Sonucunun Silivri'mize hayırlı olsun. Yeni Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz'a başarılar dilerim.''dedi.

Volkan Yılmaz tören sonrasında Belediye Bahçesinde toplanan vatandaşlara hitap etti. 

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gül, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın ve partiler katılım sağladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol