Öne Çıkanlar 30 ağustos zafer bayramı ayçiçeği yangın silivri cezaevi silivri itfaiyesi

Sağlık çalışanları ile polis arasında yürüyüş gerginliği

Konya'da görev yaptığı hastanede uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Doktor Ekrem Karakaya için Türkiye'nin birçok hastanesinde eylemler ve yürüyüşler yapıldı.

Çapa'daki İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde saat 11.30'da toplanan sağlık çalışanları, Çemberlitaş'ta bulunan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne kadar yürümek istedi.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Temel Bilimler Binası önünden yürümeye başlayan sağlık çalışanlarına izinleri olmadığı gerekçesiyle polis engel olmak istedi. Bu nedenle polis ile sağlık çalışanları arasında gerginlik çıktı. Sağlık çalışanları polis duvarını aşarak Millet Caddesi'nde yürümeye başladı. Yürüyüş nedeniyle caddede trafik akışı durdu. Polis, sağlık çalışanlarının önünü tekrar kesti. Polis, bu sırada basın mensuplarını itekleyerek, görüntü almalarını engelledi. Sağlık çalışanları bir kez daha polis önlemini aşarak Ordu Caddesi'nde yürümeye başladı. İl Sağlık Müdürlüğü önüne gelebilen sağlık çalışanları, burada slogan atıp, basın açıklaması yaptıktan sonra dağıldı.

Anahtar Kelimeler:
SağlıkKonyaSaldırı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner36