Öne Çıkanlar merkez meclis toplantısı silivri beleidyesi akparti muhabir

Muhtar Solmaz Tüfekçi Kıbrıs'da Kardeş Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Türkiye’de 10 farklı ilde görev yapan kadın muhtarlar geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü Ahmet Dalkıran Başkanlığında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dostluk ziyareti gerçekleştirdi. Kadın Muhtarlar arasında İstanbul’u temsilen Silivri Alibey Mahallesi Muhtarı Solmaz Tüfekçi’de katıldı.

22 Aralık Perşembe günü KKTC’deki kadın muhtarlar, Yunus Emre Enstitüsü’nde Büyükelçi Metin Feyvizoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Sayın Ziya Öztürkler, KEİ Ofisi Koordinatörümüz Sayın Ömer Cihan ile bir araya gelerek Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin iş birlikleri hakkında bilgiler alındı.

Kuzey Kıbrıs ziyaretinin ilk gününde ‘’Gazimağusa, ‘’kapalı maraş’’ ve açık maraş ve ziyaretin son gününde Lefke bölgesine ziyaret edildi. Kırsal Kalkınma Kadın Kooperatif üyeleriyle bir araya gelindi. Kooperatifin kadınların üretimlerini ve ekonomiye katılımlarını artırmaya yönelik çalışmaları incelendi. Lefke bölgesinin muhtarlarıyla ile bir araya gelindi.

Kardeş muhtar projesi kapsamında KKTC’de kardeş muhtarı oldu. Bu projede bizlere kusursuz ev sahipliği yapan Büyükelçi Metin Feyzioğlu’na, KEO ofisi koordinatörü Ömer Cihan, KEO ofisi Tuğba Sin Seçerdin’e Tuğçe Korutürk’e göstermiş oldukları ilgilerden dolayı kadın muhtarlar tarafından teşekkür edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol