Öne Çıkanlar yağlı güreşler gözaltı kamyon alev alev yandı 30 ağustos zafer bayramı

Alibey Mahallesi Karar Verdi Işıklar ile Devam Diyor

Başkan Işıklar Alibey Mahallesi buluşmasında; “Dişine kan değmiş sırtlanlar gibi bu kentte huzuru bozmaya çalışanlar var! Oyuna gelmeyin, oyları bölmeyin” dedi. 

31 Mart yerel seçimler öncesinde, halk buluşmalarını sürdüren CHP Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar, Alibey Mahallesi’nde hemşerilerine seslendi. Soğuk havaya rağmen, yoğun kalabalıkların eşlik ettiği Alibey Mahallesi miting programında CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Ozan Ersaraç ve Belediye Meclis Üyesi Adayları yer aldı. 

“Martın Sonu Bahar, İstanbul’a Da Bahar Geliyor”
Işıklar, Alibey Mahallesi’nde hemşerilerine şöyle seslendi: “Biraz soğuk sizi beklettik ama martın sonu bahar..! İstanbul’un da baharı geliyor, tüm İstanbul’a geliyor. Eskiden anketler açıklanırdı şimdi ne oldu da açıklanmıyor? İki gün önce Sayın Binali Yıldırım’ın; ‘Genel politikalar açıklamasaydık, İstanbul’u konuşsak daha iyi olurdu’ diye itiraf gibi bir açıklama yaptı..! İstanbul’da geliyor. İstanbul’da Ankara’da nefes alacak. Onlar da bu demokrasiyi sevecek, onlar da rahatlayacak. Ekrem İmamoğlu mütevazı, çalışkan Beylikdüzü’nü nereye taşıdı gördük. Trafikten yılmış insanlar sadece trafik değil, yoksullaşmış fakirlik, işsizlik İstanbul’da dalga dalga büyüyor. İstanbul’da nefes aldırmak yerel yönetimlerin işi, yerel yönetimlerde insana dokunacağız bunu sevgiyle yapacağız.

“Bizleri Fare Geçidinden Geçmeye Mahkum Eden Bir Anlayış Var..!
İstanbul’un yanı başında bu toprakları koruyacağız, yağmalatmayacağız dedik. Onlar ‘İstanbul’a ihanet ettik’ dediler, biz bu topraklara ihanet etmedik..! 8 belediyeye kapattılar, 13 de köyü.. On sene hiç aksatmadan ihtiyaç sahibi binlerce hemşerimize yardımlar yaptık. İş, güç, eğitim, kültür, spor faaliyetleri.. Hemşerilerimize mesleki eğitimler, sertifikalar, diplomalar verdik. Binlerce kişiyi işe yerleştirdik. Yaşlımıza, çoluğumuzu çocuğumuza hizmet verdik. Bu toprakları koruduk, sahillerimizi koruduk. Alibey Mahallemizden başlayıp anlatayım, karşımızda bizleri bir tane fare geçidinden geçmeye mahkum eden bir anlayış var..! Kaç yıl önce projelerini çizdirdik, her şeyi hazır. Şehri bölen E-5, merkezin dışına çıkarılmalı! Yaptırtmadıkları yapacaklarımızı engelleyemeyecek. Biz inatla meydanları açacağız, bu toprakları koruyacağız, sokaklara çıkacağız..!

“Dişine Kan Değmiş Sırtlanlar, Bu Kentte Huzuru Bozmaya Çalışıyor!”
Burası İstanbul’un çöplüğü değil, 400 bin Suriyeliyi buraya taşıma planındalar. Onlar korumayı cezalandırma anlıyorlar! ‘İstanbul aşkımız’ diyorlar, insan aşkına ihanet eder mi? Tarımla başladık, ilk kez bir okul açtık tarım okulu. Şimdi ikinci sınıftalar. Türkiye’de ilk kez topraklarını korumak için lise açan bir belediye.. Anne doğum yaptığında yanındayız, çocuğumuz okula başladığında yanındayız. Okulda sağlık taramalarını biz yaptırıyoruz, sporunu giyeceği formasını, kültürünü, sanatını biz düşünüyoruz. Onların hizmetten anladıkları ise beton ve demir..! Dişine kan değmiş sırtlanlar gibi bu huzuru bozmaya çalışanlar, hakaret etmekten ağzı burnu yamulanlar var! Onlar cevabını sandıkta alacaklar! Yanıt vermiyorum çünkü 8. defa bir insan aday olur mu? Kazanamayacağını bile bile neden aday olur? Kimseyi kandıramazsın, Silivri bu oyunu daha önce gördü!

“Sizleri Görünce, Cumhuriyet Değerlerini, Huzuru Görüyorum..”
Korkuyla, baskıyla sindirmeye, ülke gündeminin üzerini örtmeye çalışıyorlar. 40 bin eşkıya orada duruyor diye bizleri korkutuyorlar! 82 milyon bir olduktan sonra 40 bin eşkıya ne yapabilir? Rüzgâr kayadan toz koparabilir mi? Ben sizleri görünce, cumhuriyetin değerlerini, huzuru, ağacı yeşil, denizi tertemiz, huzurlu bir Silivri istiyorum, çocuğum bu gelecekte iş, aş bulsun, koruyun bu memleketi diyen hemşerilerimi görüyorum. Maceraya atmak isteyenlerin oyununa gelmeyin, oyları bölmeyin diyorsunuz..!

“Şimdi Sizlerin Konuşma Zamanı..!”
Üniversitelerimiz, projelerimiz hazır 10 yıldır çocuk gibi dersimize çalıştık, projelerimiz hazır. Şimdi kalk ayağa Silivri, şimdi koşma zamanı.. Biz söyleyeceklerimizi söyledik, şimdi sizlerin konuşma zamanı. Büyük bir aileye dönüşmüş ilçemin güzel insanları, Silivri’yi yaşamayı güzel kılan değerli hemşerilerim, sandıklarda bulaşacağız. Hepimizin yolu açık olsun, Allah yardımcımız olsun. Cumhuriyet dolu, huzur dolu Silivri’nin geleceği açık olsun, aydınlık olsun.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol