Öne Çıkanlar beton bariyer sadakatsız kavga Sarten Ambalaj genç

Silivri'de Vatandaşlar Bugün Sahile Akın Etti
İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “corona virüsü tedbirleri” kapsamında gönderdiği ek genelgede, berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri 21 Mart 2020 tarihinde saat 18.00 itibariyle geçici süreliğine durdurmuştu.

 Silivri'de berber dükkanı işleten Musa Güneş, vatandaşların mağdur olmaması için isteğe göre ev ve iş yerlerine giderek gerekli taşlarının yapabileceğini belirtti. Güneş, ''vatandaşların mağdur olmaması için isteğe göre ev ve iş yerlerine giderek gerekli taşlarının yapabileceğini belirterek, İçişleri Bakanlığının kararının ardından Ev ve İş yerine traş yapmaya başladım. Sonuçta Kuaför dükkanlarımızın ne zaman açılacağı belli değil. 3 tane çocuğum var bakmakta olduğum bir ailem var. Bende ev ve iş yerinde traş yapmaya başladım. Devletimizin yardımcı olmadığı için bizlerde en son çare olarak bu kararı aldık''dedi.

- VATANDAŞLAR SAHİLE AKIN ETTİ
Silivri'de hava sıcaklığını 15 derece olduğu günde vatandaşlar güneşli havanın tadını çıkarmak için sahile akın etti. Bazı vatandaşlar deniz kenarında yürüş yaparken, bazıları'da banklarda oturmayı tercih etti.
- DIŞARIYA ÇIKMA YASAĞI BENİ KAPSAMIYOR
Güneşli havanın tadını çıkarmak için sahile gelen 64 yaşındaki Çoşkun Taşkınay ise, ''64 yaşında olduğunu belirterek, kurallara uymak zorundayız. Hijyene dikkat edeceğiz, kimseye temas etmeden güneşli havanın tadını çıkartarak tekrar evimize döneceğiz''dedi. Ayrıca aralarında 65 yaş üzeri olan bazı vatandaşlar da çarşı meydanında bankları oturarak güneşli havanın tadını çıkardı. Bazılarında eldiven ve maske takmadığı da dikkatlerden kaçmadı.
Anahtar Kelimeler:
SilivriKoronavüris

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner27

banner16