Öne Çıkanlar yangın volkan yılmaz Kasım Ayı 1. Meclis Toplantısı Yapıldı Silivride sokak ortasında cinayet Av.Dilara Ülküm Maşalacı

SAK EKİBİ AFAD AKREDİTASYON BELGESİNİ BAKAN SOYLU’DAN ALDI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın talimatlarıyla kurulan Afet Koordinasyon Merkezi’nin tam donanımlı olarak hizmet verebilmesi amacıyla önemli bir başarı elde edildi. Merkezdeki 20 personel eğitimlerini tamamlayarak akredite sahibi oldu.

Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi bünyesinde kurulan 20 kişilik Silivri Arama ve Kurtarma (SAK) ekibi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde yaklaşık 9 ay süren pratik ve teorik eğitimler ve tatbikatların ardından yapılan sınavı başarıyla tamamlayarak AFAD Akreditasyon Sertifikası almaya hak kazandı. Ankara'da düzenlenen AFAD Akreditasyon Sertifikaları Teslim Töreni'nde Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (SAK) ekibine Akreditasyon Sertifikaları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından teslim edildi. Bakan Soylu SAK ekibini tebrik ederek başarılar diledi. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ise yaptığı açıklamada SAK ekibinin başarısını kutlayarak, “SAK ekimizin AFAD eğitimlerini tamamlayarak akreditasyon sertifikalarını aldılar. Bundan sonra sadece Silivri’de değil ulusal ve uluslararası tüm afetlerde AFAD koordinasyonu ile arama ve kurtarma çalışmalarına katılabilecekler. Afet Koordinasyon Merkezi sorumlumuz Uğur Tozlu başta olmak üzere tüm ekibimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner27

banner16