Öne Çıkanlar yağlı güreşler gözaltı kamyon alev alev yandı 30 ağustos zafer bayramı silahlı

Özcan Işıklar'dan Selami Değirmenci'ye tepki

29.07.2019 tarihinde Silivri’de yerel bir gazetede DSP Adayı Selami Değirmenci’nin gerçek dışı itham ve iddialarına cevabımdır:

31 Mart 2019’da bir yerel seçim yaşandı ve bu süreci tüm Silivri halkı tüm açıklığıyla gördü. Seçimin üzerinden dört ay geçmesine rağmen halen şahsımla ilgili suçlamalar, hakaretler ve iftiralarla kendilerini gizlemeye, yaptıkları ihaneti, ahlaksızlık düzeyine varan söylemleri örtmeye çalışmaların iftiraları, hele bu zamanda yaptığı açıklamaları çok manidar. Ben o ahlaksız seviyelere inip, toplumun insani değerlerinde bile kabul görmeyen bu karakterlerin elendiği, tarihin çöplüğüne atıldığı bir dönemde onları tekrar gündeme getirmekten yana değilim. Susmanın en iyi cevap olduğunu dört aydır gösterdim, süreci ben de izliyorum.

Demokrasinin, partimizin içinde yaşanan bu çalkantılı sürece rağmen her ne kadar bazı gelişmeler içime sinmese de sandıktan çıkan sonuca saygı gösterip, kazanan arkadaşımız Sayın Volkan Yılmaz’ı 2 Nisan’da tebrik ettim. Silivrimizin geleceği için gerek bizim başlattığımız, gerek bizden önce başlatılan birçok vizyon ve ideallere ulaşmak için, Silivri’nin aydınlık bir gelecekle buluşması için çaba göstereceğine olan inancımı belirtmiştim. Fakat gelinen noktada sessiz kalmanın kamu yararına olmadığını düşünerek, bu açıklamaları yapma gereği duydum:

1- Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylaşma süreci, diğer partilerin adaylaşma sürecinden farklı gelişti. Altı adayla girdiğimiz yarışta, dört ay süren süreç tabi ki sıkıntılı ve yıpratıcı geçti. DSP Adayı Selami Değirmenci’nin dediği gibi adaylığım asla iki defa MYK’ya gelmemiştir. Oylama yapılmamıştır, bu MYK kayıtlarında da mevcuttur.

Parti Meclisinde kapalı oylama yapılan İstanbul’un tek belediye başkan adayı bendim ve çıkan sonuçtan sonra genel başkanımız aday belirleme yetkisini kendi aldı, adaylığımı açıkladı. Sonuç bundan ibarettir, adaylığımın iki kere gündeme gelmesi doğru değildir. İl Başkanımızın adaylığımla ilgili istifa etmesi gibi bir konu da söz konusu değildir. Kendisi hala görevdedir, ulaşılıp bu bilgi teyit ettirebilir, DSP Adayı Değirmenci’nin tüm söyledikleri gibi bu da büyük bir iftira ve yalandır.

2- DSP Adayı Değirmenci’nin yurt dışına çıkış sayıları ile ilgili bilgilere emniyetten ulaştığını söylediği gerçek dışı, yalan ifadeleri Emniyet Müdürlüğümüzü de zan altında bırakmaktadır. Ben kendim e-devlet üzerinden kamuoyuna bu bilgileri sosyal medya hesaplarımdan paylaşmıştım. Üç yılda iddia ettiği gün sayısına; değil 3 yılda,15 yılda yarısına bile ulaşılması mümkün değildir.

3- Kendisi gibi Bulgaristan’ın yollarındaki oluşan çukurları bilecek kadar olmasa da, yurt dışına çeşitli vesilelerle birçok ziyaret yaptım. Özel ve iş ziyaretlerimde yurt dışına çıktığımda herkesin gittiği gibi benim de tercih ettiğim yer ve mekânlar olmuştur. Belediye kaynakları kullanılıyor ifadesini açmak gerekiyor. Bu iddialar komik ve gerçek dışıdır. Böyle bir şeyin mümkün olamayacağını en iyi bilenlerden biri kendisidir, geçmiş dönemde yapılan belediyecilik ile bu dönemi karıştırmasın! Onu tarif eden çok güzel bir söz var; ‘Kap içinde ne varsa onu sızdırır.’ O yeni dönem belediyeciliğini bilmeyebilir ama bilmediği konularda da iftira atmanın sonuçlarını yasal yollarla öğrenecek!

4- Kendisi görev yaptığı sırasında mevzi plan ve plan tadilatı yapma yetkisi 1580 sayılı kanundan dolayı kendisinde vardı. Belediyeciliğe çok hâkim olmadığı için 5393 sayılı kanunun nasıl işlediğini ve hangi yetkilerle görev yaptığımızı bilmediğini maalesef burada da göstermiştir. Silivri Belediyesi olarak 10 yıl boyunca bir tane mevzi imar ve plan tadilatı yapmadık. Tam tersi Tarım Sit Alanı ilan edilmesi ve topraklarımızın korunması konusunda bir vizyon ortaya koyduk. Onun döneminde sahip olduğu tüm yetkiler, bizim dönemimizde Büyükşehir Belediyesi’ndeydi. Kendisinin bana teklif ettiği ve benim reddettiğim konulardan hala eskide kalmış olduğunu anlıyorum. Bunları yapamayacağımızı kendisine ifade etmiştim.

5- Seçim sürecine gelince, o dönemde sosyal medya aracılığı ile seçim meydanlarında hakkımda yürütülen linç kampanyasını eğer utanmayıp sıkılmayıp sosyal medya hesaplarında silmeseydi dava süreci daha da kolay olacaktı. Maalesef cesaret edip korkup sayfasında tutamadı. Boşuna sevinmesin, tüm kayıtlar elimizde mevcut ve dava süreci devam ediyor.

6- Bugüne kadar geçmiş dönemlere ve partime olan saygımdan dolayı susup cevap vermedim. Kamuoyunda partimizin hafızasını tartıştırmak istemedim, tek sebebi buydu. Toplumun iddia ettiği ve güçlü kanaatlerle de bu seçimin satıldığı, ihanete uğradığı iddiaları beni de üzmektedir. Aday olamayacağını bilerek aday adayı olması, kazanamayacağını bilerek gidip başka partiden aday olması bu iddiaları da güçlendirmiştir.

7- Bu nedenle ben söyleyecek çok sözü olmasına rağmen geçmişe dönük o defteri kapadığımı, partideki örgüt toplantısında da ifade ettim. Bu tartışmaların bu zamanda açılmasının başka amaçlara hizmet ettiğini görüyorum. İçimde kin ve nefretle yaşamak istemediğimi ve geleceğe kötü örnekler bırakmamak, partimizin yeni heyecanlarına kötü bir hafızayı miras bırakmamak adına da yeni projeleri hayata geçirerek partimizin geleceğine sade bir üye olarak ne kadar katkı yapabilirim diye çabalayacağım. Kaybettiğimiz zamanı telafi ederek, ne kadar hizmet edebilirsek ilçemizin, İstanbul’un ve Türkiye’nin geleceğine partimizin bir neferi olarak yapacağımız her katkı önemlidir.

8- Tarihin en zor dönemini yaşamış bir belediye başkanı olarak sekiz belediyeyi birleştirdim. DSP Adayı Değirmenci, o tarihte küçük bir Silivri’yi yönetirken, ben sekiz belediye ve 13 köy teslim aldım. Beş mahalle ile teslim aldığımız Silivri’ye 35 mahalle olarak, tüm gelirleri Büyükşehir almasına rağmen aynı imkân ve gelirlerle hizmet verdik. Silivri tarihi bir dönüşüm yaşadı. O’nun döneminde mücavir alan saydığı köyleri ben mahalle olarak yönettim. İki ucu 50 km olan bir Silivri’yi yeni vizyonlarla tanıştırdım. Silivri’de sosyal yardımlaşmadan başlayan dayanışmayı, kent ve kent çevresi tarımını, din ve kültür turizmini, istihdam politikasını, kültür ve üretim anlayışını yeni bir kent anlayışına dönüştürdüm. Türkiye’de örnek olan birçok vizyon projelerle tanıştı. Çamur ve iftira atarak, itibarsızlaştırmaya yeltenip beni kendisiyle eşitlemeye çalışmak, DSP Adayı Değirmenci’nin ikinci parti ihaneti neticesinde kamuoyunda düştüğü durumu kurtaramaz..!

Anahtar Kelimeler:
SilivriItfaiyeMartı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol