Öne Çıkanlar yağlı güreşler gözaltı kamyon alev alev yandı Silivri afet

Mutlu Bozoğlu'ndan ''Mutlu haber'' Silivri'ye tren istasyonu geliyor...

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Küçüksinekli ve Kurfallı Mahallelerine tren istasyonu yapılacağını müjdeledi. Bozoğlu basın açıklaması ile duyurduğu tren istasyonlarının peron imalatına önümüzdeki hafta başlanacağını ve çok kısa bir süre sonra da kullanıma açılacağını belirtti. 

Silivri halkının büyük bir özlemle beklediği istasyon haberini yazılı yaptığı basın açıklaması ile duyuran AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, yaklaşık bir ay içerisinde kullanıma açılacak olan peronlarla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Her geçen gün büyüyen ve gelişen Silivri’mizi daha güzel ve daha ulaşılabilir bir hale getirmek ve kıymetli hemşerilerimize hızlı ve güvenli bir yolculuk imkânı sağlamak adına yaptığımız girişimler sonuç verdi. Ulaştırma Bakanlığımız ve TCDD ile gerçekleştirdiğimiz yazışmalar ve görüşmeler sonucunda Küçüksinekli ve Kurfallı Mahallelerimizin peron imalatına Pazartesi günü başlanıyor.

Yaklaşık bir ay belki de daha kısa bir süre sonra bu peronlarımızdan geçen trenler duracak ve yolcu almaya başlayacak. Kurfallı ve Küçüksinekli’den Edirne’ye veya Kocaeli-Gebze’ye kadar yolculuk yapılabilecek. Ayrıca İstanbul garlarından aktarmalı olarak hızlı trene de ulaşma imkânı sağlanmış olacak. dedi. 

Kurfallı ve Küçüksinekli istasyonlarımızda peron imalatının tamamlanması ile birlikte kullanıma açılmasının ardından, Silivri’den tren yolculuğunu tercih edecek hemşerilerimizin sorunsuz bir şekilde trene ulaşmaları için gerekirse minibüs seferlerinde de bir düzenleme yapacağız. Tren kalkış saatlerine göre sefer sayısı da artırılabilir. Tren ulaşımı tarihi ve doğal güzellikleri ile İstanbul’un incisi olan Silivri’mizi cazibe merkezi haline getirecek. Silivri’miz için çok önemli olan bu güzel hizmeti bizlere sunan Ulaştırma Bakanlığımıza ve TCDD yetkililerimize İlçem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Silivri’ye hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol