Öne Çıkanlar yağlı güreşler gözaltı kamyon alev alev yandı Silivri afet

İtfaiye Amir Yardımcısı Akbulut, ''Yangınların Çıkış Sebebi Bilinçsizlik ve İhmallerden Kaynaklanıyor''

Silivri'de bu yaz 114 otluk ve tarla yangınları meydana geldiğin ifade eden İtfaiye grup Amir yardımcısı Erdal Akbulut, yangınların çıkış sebebinin en yangın sebeplerinin, temizlik amaçlı yakılan ateşlerin kontrolden çıkarak meydana geldiğini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Silivri Grup Amir Yardımcısı Erdal Akbulut, ''Bu yaz 114 tane ekin ve arazi yangınlarına müdahale ettik. Bu yangınların çoğunluğu vatandaşların temizlik amaçlı yaktıkları ateşlerin kontrolden çıkarak, ekin arazilerine sıçraması oluyor. Birde ekin alanların toplanırken biçerdöverlerin bıçaklarından çıkan kıvılcımların çıkması sonucu yangınlar meydana geliyor. Bu sene kasıtlı yangınlara rastlamadık araştırmalarımızın sonucunda. Daha çok bilinçsizlikten ve ihmallerden dolayı yangınlar meydana geldi. 


İtfaiye eri Bünyamin Ateş, ''Bu bölgeniz özelliği arazilerin geniş olması, yangınlar daha çok insan kaynaklı olduğunu görüyoruz. Bahçe temizliğinde insanlar yakarak temizlemeği tercih ediyorlar. Bu tercihlerden dolayı da yangınlar kontrolden çıkarak , bu bölgede geniş yangınlara neden oluyor. Bu şekilde tarım arazileri ve ekin alanları zarar gördü.

Diğer sebep size, piknik yapılan alanlarda insanlar yaktıkları mangal ateşlerini söndürmeden alandan ayrılıyorlar ve bu ateşler rüzgarın sayesinde geniş alanlarda yangınlara sebep oluyor. Bu yangınların en yaygın sebepleri arasında insan kaynaklı olan ihmal ve tedbirsizlik geliyor'' dedi.

Anahtar Kelimeler:
SilivriItfaiyeYangınAnız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol