Öne Çıkanlar yağlı güreşler gözaltı kamyon alev alev yandı Silivri 30 ağustos zafer bayramı

Heykeltraş Kemal Tufan tarafından Nazım Hikmet Heykel'inin yeni korkuları yapıldı

Silivri'de Nazım Hikmet Ran'ın sahil kesimindeki heykelin ön bölümünde yer alan korkuluk demirleri, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce koparılarak götürülmesinin ardından yeni korkuluklar yapıldı.

Daha önce silahlı saldırının da yapıldığı heykel'in geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz kişi ve kişilerce korkulukları kopartılarak götürülmüştü.

Korkulukların alınmasının ardından Heykeltraş Kemal Turan gazetemize yaptığı açıklamada,''Gecen yıllar içerisinde maalesef bir kaç defa saldırıya uğradı. Şuan da tamirini yaptığım demirleri çalmışlardı. Aynı zaman da heykel üzerinde halen kurşun izleri de mevcut. Heykel üzerinde bakımlar yapıyoruz. Hasar gören yerleri tamirini yapıyoruz. Demirlerin çalınması hırsızlık başka bir şey ama heykelin kurşunlanması veya ona zarar verilmesi, bunun altında yatan başka bir siyasi sebepler var. Nazım Hikmet'in şiirlerini hem iktidarlar hem muafeletler kullanıyor. Nazım Hİkmet'i tanımış olsalardı kurşunlanma ve ya demir korkulukları çalınmazdı''dedi.

Heykeltraş Kemal Tufan tarafından yapılan Nazım Hikmet heykeli, 2013 yılında açılmıştı. Heykel daha önce de saldırıya uğramıştı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol