Öne Çıkanlar meclis toplantısı merkez silivri beleidyesi akparti muhabir

Cumhuriyet Halk Partisi 99 yaşında!

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanlığı Partisinin 99 yaşında! Atatürk Meydanına çelenk bıraktı

(Basın bildirisi)

CHP Silivri İlçe Başkanlığından yapılan açıklama şu şekilde:

Millî Mücadele Şehidi Gazeteci Hasan Tahsin’in bağımsızlık ve hürriyet adına attığı kurşunla Milli Mücadele’nin ilk adımı İzmir’de atılmış ardından tüm Anadolu’da direniş başlamıştır. 

Anadolu halkı ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek hak ettiği egemenlik ve bağımsızlığını kazanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde bağımsızlık savaşının kazanılması ve Cumhuriyetin ilan edilmesi, Türk halkının makus talihini tersine çevirmiş, Türk halkı için 3 yıl 4 ay doğmayan güneş 9 Eylül’de İzmir’de yeniden doğmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 15 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuruyla yola çıkmasıyla başlayan milli mücadelemiz, İzmir’de düşmanın denize dökülmesiyle son buldu. Milletimiz ateşle ve kanla imtihanından büyük bir zaferle çıktı. 9 Eylül 1922’de, emperyalizme ve emperyalizmin işbirlikçilerine karşı, dünyada verilen en şanlı mücadeleyi milletimiz kazandı. Tüm mazlum milletlere umut oldu. Milletimiz, “Dörtnala gelip Uzak Asya’dan, Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan, bu memleket bizim” diye tüm dünyaya haykırdı.

Bundan tam 100 yıl önce; İzmir Hükümet Konağı’na şanlı bayrağımızı çeken Teğmen Ali Rıza’yı, Yüzbaşı Şerafettin’i, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın isimli isimsiz tüm kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi, cephelere canla, başla silah taşıyan fedakâr analarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kökleri Kuvayı Milliye’ye dayanan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserimden biri dediği ve bizlere emanet ettiği, kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi 99 yaşında!

CHP Silivri İlçe Başkanlığı olarak; parti çelengimizi Atamızın manevi huzuruna sunarak ebediyete intikal etmiş tüm parti büyüklerimiz adına saygı duruşunda bulunduk.

Anahtar Kelimeler:
SilivriChp

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol