Öne Çıkanlar Silivri lgs atatürk 1 ölü tören

CHP 96. yaşını kutladı

CHP Silivri İlçe Başkanlığı partinin kuruluşunun 96’ncı, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıldönümünü 9 Eylül Pazartesi günü Silivri sahili Atatürk Meydanı’nda yapılan çelenk sunma töreni ile kaydetti. Törende İlçe Başkanı Suna Göçengil, İlçe Kadın Kolları Başkanı Elif Yılmazer ve İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Ali Osman Cömert tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve örgüt mensupları da törende hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan İlçe Başkanı Suna Göçengil, şunları söyledi: “Kimsesizlerin kimsesi olan, kurtuluşun ve kuruluşun, dış güçlere boyun eğmeyenlerin, kula kulluk etmeyenlerin partisi Cumhuriyet Halk Partisi 96 yaşında… 96 yıldır Cumhuriyetin, demokrasinin ve aydınlık bir Türkiye’nin savunucusu olan CHP’nin kuruluşunun yıldönümü kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, milletimize hürriyet ve hâkimiyet temin eden devrimci bir ruhun partisi olarak tanımladığımız Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 96. yıl dönümündeyiz.

CHP ülkemizin milli mücadele yıllarında şanlı zaferlerinde savaş meydanlarında kurulmuş partidir. Partimiz savaşın hâkim olduğu bu zor günlerde kurularak halkı örgütlemiş ve kurtuluşu sağlamıştır. Partimiz, ilk kurultayı olarak kabul ettiğimiz 4 Eylül 1919 Sivas Kongresi’nden ve 9 Eylül 1923’de Halk Fırkası’yla kuruluşundan günümüze, eksiksiz bir vatanseverliğin kalesi olmuştur. Bu vatanseverlik, tüm mazlum milletleri kucaklayan, yönü çağdaş uygarlığa dönük kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesinin azim ve kararlılığından ilham almaktadır. Bu bağlamda, Atamızın ilke ve devrimleri ile kurulan Türkiye Cumhuriyetimiz, herkes için adalet ülküsüne bağlı, demokrasiyle taçlandırılmış bir Cumhuriyet hedefi ile yeni bir mücadeleye atılmak zorundadır. Bu hedef de Türkiye’nin yürüyeceği yol ise hiç tartışmasız kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere göstermiş olduğu yoldur.

Bu bilinçle yılmadan, vatanımız için her türlü fedakârlık ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarının korunması için var gücümüzle çalışarak çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusu olmaya, teröre, emperyalizme ve haksızlıklara karşı, omuz omuza adım adım durmadan ilerlemeye devam edeceğiz. Bu yolda CHP’nin tüm kadroları, Atatürk’ün bize gösterdiği ilke ve devrimlerinin yolunda ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntıları aşacak azim ve kararlılığa sahiptir.

Bu duygu ve düşünceler ile kurucumuz Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, hayata gözlerini yummuş tüm genel başkalarımızı İnönü’yü Ecevit’i, vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizi şükranla anıyor, partimize emek veren emekçilerimizi ve 9 Eylül ruhunu bugüne taşıyan tüm yurtseverlere saygı ve selamlarımı sunuyorum. 96. doğum günümüz kutlu olsun!”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner27

banner16