Öne Çıkanlar merkez meclis toplantısı silivri beleidyesi akparti muhabir

Bozoğlu, ''Neresinden tutsanız elinizde kalacak cinsten''

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, CHP Silivri İlçe Başkanı Esen'in açıklamalarına yönelik basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bozoğlu'nun açıklaması şu şekilde:

Geçtiğimiz günlerde ‘Örgüt Toplantısı’ adı altında örgütü ile bir araya gelen CHP Silivri ilçe başkanı bir dizi mesnetsiz açıklamada bulunmuş ve bu sebep ile tarafımıza cevap verme gereği hasıl olmuştur.

Beyefendinin yaptığı mesnetsiz açıklama herhalde kendisine ekim başında yapılan CHP örgüt kampında tutuşturuldu. Geçen sefer ‘ezberci’ diye nitelendirdik ya artık onu da yapamıyor. Kendi partisinin üyeleri ile yaptığı toplantıda yüz yüze, göz göze olmak örgüt ün kat ettiği ya da edeceği konuları konuşmak yerine eline tutuşturulan kâğıt ile çamur siyasetini ve iktidara saldırarak gündemde kalmayı tercih etmesi de ne kadar gülünç durumda olduğunu bize bir kez daha göstermiştir.

Bir de öyle bir açıklama ki neresinden tutsanız elinizde kalacak cinsten. Sanırsınız 29 Ekim’de partisinin genel başkanlık koltuğuna oturmaya hazırlanıyor. Devletçi ekonomi anlayışı ile ülke yönetme önerilerinde bulunuyor. Acaba sayıp döktüğü cümlelerde kullandığı politikaların zaten Türkiye’mizde uygulandığından haberdar mı, bilemiyorum. Kendisine bu konudaki önerimiz evvela iyi bir araştırma yapması tek düzeylikten kurtulması ardından elindeki kâğıdı bırakıp kendi cümleleri ile ortaya çıkmasıdır. Üst aklının cümleleri ile bizlere gösteri yapmaktan lütfen artık vazgeçsin. Bizim Silivri için yapacak çok ısımız var boşuna oyalanmayalım

Dedik ya öyle bir yazı ki neresinden tutsanız elinizde kalıyor; 32 gözlü köprünün tarihi dokusuna uygun olarak restore edilip yeniden halkımızın hizmetine kavuşturulup kullanımına açılmasından bahsetmeye bile çekinmiyor. Yahu bunlar kendi dönemlerinde Ankara’ya gidip bizzat görüşmeler yaptılar, taleplerini ilettiler de vermediler mi? Biz mi habersiziz gittiklerinden? Hayır, biz gideni görüyorduk ama yolu Ankara taraflarına değil de daha çok Bulgaristan taraflarına falan düşüyordu. Siz de haklısınız tabi, yönler ters ya vakit kalmamıştır. Ayrıca ‘Fetih Yolu’ olarak nitelendirilen bu yolun restore edilerek yeniden hayata döndürülmesi bizce kutlanması özellikle gereken bir durum. Nihayetinde geçmişimizin anısını yaşatıyoruz. Kaldı ki kendi meclis üyelerinin bu sevince ortak olduğundan sanırım habersiz. Sizler gibi Ak Parti döneminde yapılmış bir stadı azıcık yatırım ile yenileyip üstüne sanki yeniden yapılmış ve ilk defa açılmış gibi reklamlara oynamıyoruz anlayacağınız. Maneviyat anlayışınızı sorgulamak elbet bizlere düşmez ama daha geçen gün parti üyelerinizden birinin basit bir heykeli Ak Partili yöneticiler yaptı diye ortaya çıktığını da hatırlatmak isterim. Kendi yaptığınız heykelciğe bile sahip çıkmaktan eriniyorsunuz; bir de kalkmışsınız ülke yönetmekten bahsediyorsunuz. Sahi en son ne zaman kendi fikrinizle yönetebildiniz? Hayır, Türkiye o eski Türkiye değil artık el pençe divan halde değil milli ve bağımsız olan muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış ve ilerleyen bir ülkeden bahsediyorum. Bu taktikler ile ülkeye pranga vurmanıza halkımızın müsaade etmediği son 19 yıldır ortada etmeyeceğini şimdiden söylemiş olalım.

Birde diyorlar ya hiç utanmıyor musunuz diye? Siz kırsal kesimde AK Parti’nin baskıları sonucu indirim gerçekleşen köylerimizin hakkı olan indirimli su tarifelerini kaldırırken ve üstelik geriye donuk haksız tahsilat yaparken utanmıyorsunuz da biz binbir emek sarf eden köylümüzün, çiftçimizin yanındayız diye mi utanacağız kadar uzaksınız ki vatandaştan, köylüden her seçimde aldığınız ve 2019 yerel seçimindeki sonuçtan da bir türlü ders çıkarmadınız.

19 yıldır üreticiye ve üretime destek veren AK Partidir, gerçi siz böyle durumlarda kafasını kuma gömen kısımsınız ya neyse.

Bir de eklemeden geçemeyeceğimiz bir konu daha var. Sürekli ‘Tek Adam’ siyasetinden bahsedip duruyorlar. Demokrasilerde halk yönetenini kendisi seçer. Hani o eliniz havada demokrasi nağraları atıyorsunuz anlamını da bilin istedik. Bu ülkenin cumhurbaşkanını halk evvela 2014’te ardından da 2018’de bizzat kendisi cumhurbaşkanı olarak seçerek; demokrasisine sahip çıkmıştır. Kaldı ki ortaklarınızla koalisyon kurmaktan bahsediyorsunuz. Çok uzaklara gitmeye gerek yok; yakın tarihimizde koalisyon hükümetlerinin nelere sebep olduğu ortada değil mi? Hayır bilmiyorsanız, açın okuyun. Bunu da mı biz söyleyeceğiz? Her konuda da biz akıl verirsek nasıl yapılacak bu muhalefet bilemedim?

Hülasası dostlarım, sırtını bir yerlere dayayanlardan değil; 20 yıldır gücünü milli iradeden alan Ak Parti’miz ilk hedefi olan 2023’e doğru koşmaya devam ederken biliyoruz ki kurdukları iktidar hayalleri yine yerle bir olacak. Çırpınışları bundan İktidar uğruna düştükleri zilletle kurdukları ittifaka en iyi cevabı zamanı geldiğinde yine aziz milletimiz verecektir. Müsterih olunuz.

Sözlerime son verirken sizleri Rabbim’e emanet ediyor, Silivri’miz ve Türkiye’miz için çalışmaya devam edeceğimizi yinelemek istiyorum.

Kalın Sağlıcakla.

Anahtar Kelimeler:
SilivriChpAk Parti

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol