Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Uzm. Dr. Ali Kocaoğlu, ”Çok İlaç Kullanmak Hastalığı İyileştirmiyor”

Uzm. Dr. Ali Kocaoğlu, ”Çok İlaç Kullanmak Hastalığı İyileştirmiyor”

Silivri MedicalPark Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Uzman Doktor Ali Kocaoğlu, SDH Muhabirinin sorunlarını yanıtladı. Kocaoğlu; Sıvı Dengesi ve C vitaminin Gripten korunmak için en önemli faktörlerden biri olduğunu, belirtti. Ali Kocaoğlu, Kış Ortamında en çok rastladığımız hastalıklar Grip ve Soğuk Algınlıkları’dır.Bize başvuran hastalarımızın da yüzde 30-40 oranında görülüyor. Hastalarımızın belli bir şeylere dikkat etmesi gerekiyor...

Haberin Tarihi: 8 Aralık 2015 - Okunma Sayısı:2599 defa okundu.
Silivri MedicalPark Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Uzman Doktor Ali Kocaoğlu, SDH Muhabirinin sorunlarını yanıtladı. Kocaoğlu; Sıvı Dengesi ve C vitaminin Gripten korunmak için en önemli faktörlerden biri olduğunu, belirtti.

Ali Kocaoğlu, Kış Ortamında en çok rastladığımız hastalıklar Grip ve Soğuk Algınlıkları’dır.Bize başvuran hastalarımızın da yüzde 30-40 oranında görülüyor. Hastalarımızın belli bir şeylere dikkat etmesi gerekiyor özellikle kalabalık ortamlarda yaşayan kalabalık ortamlarda çalışan belediye otobüsleri ve seyahat eden vatandaşlarımızın dikkat etmesi gerekiyor.
 

KALABALIK ORTAMLARI HAVALANDIRMAK GEREKİYOR
Özellikle çocukların kaldığı yuvalar, okullar bu konuda çok önem arz ediyor. Nelere dikkat etmemiz gerekiyor bu hastalıklardan korunmak için. Kalabalık ortamları havalandırmak gerekiyor. Giriş ve çıkışlarda en hijyeni burun temizliği yapmamız gerekiyor. Kocaoğlu, Bol sıvı tüketmemiz ve iyi beslenmemiz gerekiyor. Direncimizin her zaman iyi olması gerekiyor ki, bu tür hastalığa yakalanmayalım. Sıvı dengesi ve C vitamini bu hastalıkların en önemli korunmanın şeyleri. Genellikle gribal enfeksiyonlarda en çok yaptığımız şeylerden biri, hemen bir ilaç kullanmak ya da grip ilacı içmek gibi.
SEBZE VE C VİTAMİNİ TÜKETEREK GRİPLERDEN KORUNABİLİR
Kocaoğlu, Bunun altından farklı genel enfeksiyonlar çıkacağı için hemen ilaç kullanmadan önce, doktora başvurmak ve kendi direncimizi sağlama almak için özellikle sıvı sebze tüketimi C vitamini tüketerek kendimizi korumamız gerekiyor. Doktora başvurarak başka bir hastalığın olup olmadığını araştırarak, bilmemiz gerekiyor. Grip bal enfeksiyonların çoğunda çok kullanılan ilacın, bir önemi yok. Çok İlaç kullanmak hastalığı tedavi etmiyor. Aksine bazen olumsuz etki yaratabiliyor.
DÜZENSİZ İLAÇ KULLANIMI
Türkiye’de yapılan yanlışlardan biri, düzensiz ilaç kullanımı ve düzensiz aşılama. Herkesin Aşılanması gerekiyor mu, bence gerekmiyor. Çoklu ortamda yaşayan yuvalarda yaşayan astımı olan yada ileri yönelik ciddi böbrek rahatsızlığı olan şeker rahatsızlığı olan hastalara öneriyoruz. Kocaoğlu, Grip aşısı yaptırmak zorunlu değil şart değil, çok sık seyahat eden insanlarda bunlardan birisi. Direncimizi arttıracak faktörler’den gripten korunmamızı yeterli olacaktır.
SICAK VE SOĞUK VUCÜT DENGESİNİ İYİ SAĞLAYIN

Kocaoğlu, ”Soğuk havaların tabiki de bu konularda etkisi var. Çok sıcak ve soğuk ortama girip çıkmak bu konuda önemli, O yüzden ev ısısını iyi dengelemek gerekiyor çok yüksek tutmamak gerekiyor, dışarıya çıktığımız da vücut dengemizi iyi sağlayabilsin,” dedi.

Kaynak: Silivridehaber.com

Bir Yorum Yazın

porno