Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Silivrispor Kongresinde Gerginlik – Yeni Başkan Akgün Duru

Silivrispor Kongresinde Gerginlik – Yeni Başkan Akgün Duru

Spor Toto 2. Lig’in yeni takımlarından Silivrispor, olağanüstü Genel Kurulu gerçekleşti. Genel Kurul İstiklal Marşı ve Saygı Duruşunun yapılmasıyla başlandı. Olağanüstü kongresinin konuşmalarının ardından ilerleyen dakikalar da, Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko, ”denetim raporunda gelir gider tablosunu ibra etmediğiniz için sizlere kırgınlığı ifade etmek istiyorum. Genel Kurul’dan ayrılıyorum.”dedi. Bu sırada kongrede tek aday olan Silivrili...

Haberin Tarihi: 1 Temmuz 2017 - Okunma Sayısı:745 defa okundu.

Spor Toto 2. Lig’in yeni takımlarından Silivrispor, olağanüstü Genel Kurulu gerçekleşti.

Genel Kurul İstiklal Marşı ve Saygı Duruşunun yapılmasıyla başlandı.

Olağanüstü kongresinin konuşmalarının ardından ilerleyen dakikalar da, Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko, ”denetim raporunda gelir gider tablosunu ibra etmediğiniz için sizlere kırgınlığı ifade etmek istiyorum. Genel Kurul’dan ayrılıyorum.”dedi.

Bu sırada kongrede tek aday olan Silivrili iş adamı Akgün Duru ile kulüp üyeleri Ümit Kalko’ya tepki gösterdi. Bir süre sonra tekrardan Genel Kurul toplantısına gelerek söz hakkı almak istemesinin ardından kurul başkanı tarafından ve üyeler tarafından müsaade edilmedi.

Seçim öncesinde Mevcut Kulüp Başkanı Ümit Kalko, ”ben bu kulübün halen başkanıyım, konuşacağım.” söylemesiyle ortam gerginleşti. Bazı kulüp üyeleri ile tek aday olay Akgün Duru, Kalko’ya tepki gösterdi. Bazı üyeler Kalko’ya saldırmaya çalıştı.

Tartışmanın yaşanmasıyla salona Çevik Kuvvet ekipleri gelerek gerginliği yatıştırmaya çalıştı.

Kulüp Başkanı Ümit Kalko daha sonra salondan çıkartılırken, bazı kişiler Kalko’ya saldırı girişiminde bulundu. Kalko, yakınları tarafından zor sakinleştirildi.

Yaşanan gerginlik sonrasında Olağanüstü kongresinin gerçekleştiği salon civarında Asayiş ve Çevik Kuvvet ekipleri tarafından güvenlik önlemleri alındı.

Mevcut Kulüp başkanı Ümit Kalko geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek adaylıktan çekildiği açıklamasının ardından, tek adayın yarıştığı listede Silivrili İş Adamı Akgün Duru Spor Toto 2. Lig’in yeni takımlarından Silivrispor’un kulüp başkanı olarak seçildi.

Bir Yorum Yazın