Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Silivri’de 9 ayrı dava kapsamında 26 duruşma yapılacak

Silivri’de 9 ayrı dava kapsamında 26 duruşma yapılacak

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında ağır ceza mahkemelerinde görülen davalar bu ay da aralıksız devam edecek. FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminde Acıbadem’deki Türk Telekom binası işgal edilmeye çalışılırken çıkan olaylarda, Acıbadem Mahallesi Muhtarı Mete Sertbaş dahil 6 kişinin şehit edilmesine 41 tutuklu sanığın yargılanmasına İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesince 6,7 ve 8 Eylül’de...

Haberin Tarihi: 4 Eylül 2017 - Okunma Sayısı:180 defa okundu.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında ağır ceza mahkemelerinde görülen davalar bu ay da aralıksız devam edecek.

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminde Acıbadem’deki Türk Telekom binası işgal edilmeye çalışılırken çıkan olaylarda, Acıbadem Mahallesi Muhtarı Mete Sertbaş dahil 6 kişinin şehit edilmesine 41 tutuklu sanığın yargılanmasına İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesince 6,7 ve 8 Eylül’de Silivri’de devam edilecek.

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında “PKK/KCK, FETÖ/PDY ve DHKP/C’ye müzahir oldukları” iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda 5’i tutuklu 19 sanığın İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yargılanması 11 Eylül’de Silivri’de olacak.

İlk duruşması 11 Eylül’de yapılacak Tuzla Piyade Okulundaki faaliyetlerle ilgili dava ise 12, 13, 14 ve 15 Eylül’de Silivri’de devam edecek.

Yine 15 Eylül’de örgütün şifreli haberleşme programı “ByLock”u kullandığı iddia edilen 103’ü tutuklu 149 polisin İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yargılanması Silivri’de yapılacak.

Maltepe’deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda yaşananlara ilişkin dava 18, 19, 20, 21 ve 22 Eylül, Zaman gazetesinin eski yönetici ve yazarlarına ilişkin dava da 18 ve 19 Eylül’de Silivri’de görülecek.

FETÖ’nün adliye yapılanmasına yönelik 77’si tutuklu 129 sanığın, ”silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan yargılanmasına İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 19, 20, 21 ve 22 Eylül’de Silivri’de devam edilecek.

İlk kez 26 Eylül’de görülecek 1. Ordu Komutanlığında yaşananlar ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünün Üsküdar’daki yerleşkesinin ele geçirilmeye çalışılmasına ilişkin dava da 27, 28 ve 29 Eylül’de de Silivri’de devam edecek.

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminde, Vodafone Arena Stadı ile Ümraniye’deki Casper Plaza’nın pistine helikopterle asker indirip TRT’nin Ulus’taki yerleşkesi ve Digiturk binasını işgal ederek ele geçirmeye çalıştıkları iddiasıyla 57’si tutuklu 96 sanığın yargılanması İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 26 Eylül’de Silivri’de yapılacak.

Bir Yorum Yazın