Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Metin Karakaş Aday Adayı oldu

Metin Karakaş Aday Adayı oldu

AK Parti Silivri eski ilçe başkanı, il yönetim kurulu üyesi Metin Karakaş, İstanbul 3. Bölge Milletvekili aday adayı oldu. Metin Karakaş kimdir? 20 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul Silivri’de doğdu. Aslen Ağrılı’yım. 1981 yılında Silivri Piri Mehmet Paşa İlköğretim okulundan, 1987 yılın da Silivri Lisesinden mezun oldu. Trakya Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi, Mimarlık bölümünü, 1992 yılında...

Haberin Tarihi: 6 Mayıs 2018 - Okunma Sayısı:284 defa okundu.

AK Parti Silivri eski ilçe başkanı, il yönetim kurulu üyesi Metin Karakaş, İstanbul 3. Bölge Milletvekili aday adayı oldu.

Metin Karakaş kimdir?
20 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul Silivri’de doğdu. Aslen Ağrılı’yım. 1981 yılında Silivri Piri Mehmet Paşa İlköğretim okulundan, 1987 yılın da Silivri Lisesinden mezun oldu. Trakya Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi, Mimarlık bölümünü, 1992 yılında Mimar olarak tamamladı. Üniversite eğitimimin hemen akabinde özel bir şirkette 1,5 yıl teknik idareci olarak görev yaptı. Eskişehir’de Milli Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak Daire Başkanlığı’nda yedek subay olarak vatani görevini tamamladı. 1994 yılında Refah Partisi Silivri İlçe Teşkilatında aktif siyasete başladım. Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe Teşkilatlanma Birim Başkanlığı görevlerini üstlendi. Refah Partisi’nin kapatılmasının ardından Fazilet Partisi kurulana kadar çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında faaliyette bulundum. Silivri İlçesinde Fazilet Partisinin Kurucu İlçe Başkanı oldum ve 1999 Yerel Seçimlerinde Silivri Belediyesi Meclis Üyesi seçildim. Fazilet Partisi kapatılana kadar Silivri İlçe Başkanlığı görevimi sürdürdüm. Fazilet Partisi Kapatıldıktan sonra, Saadet Partisi Silivri Kurucu İlçe Başkanlığı görevini üstlendi ve bu görevimi 2003 yılına kadar sürdürdü. AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nın 1. Olağan Kongresi’nde AK Partiye katıldı. 2004 yerel seçimlerine kadar Teşkilatlanma Birim Başkanlığı görevini yürüttü. 2004 Yerel Seçimlerinde Silivri Belediye Meclis Üyesi seçilerek 2004-2009 döneminde Silivri Belediye Başkan Yardımcılığı ve İBB İmar Komisyonu Başkanvekilliği görevlerinde bulundu. 2009 yerel seçimlerinde İBB Meclis Üyeliği ve Silivri Belediye Meclis Üyelisi görevlerine tekrar seçildi. 4 Mart 2010 tarihi itibariyle AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. 1 Kasım 2013 tarihine kadar AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. Kesintisiz 15 yıl Silivri Belediye Meclis Üyeliği, 2 dönem İBB Meclis Üyeliği yaptım. 2 Şubat 2015 tarihinde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı 5. Olağan İl Kongresinde İl Yönetimine seçildim. İl Teşkilat Başkanlığında 3. Bölge Koordinatörü olarak görevimi yürütmekteyim. Dünya Yerel Yönetim Demokrasi Akedemisi Vakfı ( WALD ) Yönetim Kurulu Üyesiyi. Evli ve 3 çocuk babası.

Bir Yorum Yazın

porno