Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Kızının gözünde kahraman baba

Kızının gözünde kahraman baba

Yangın söndürme çalışmalarının yanı sıra, trafik kazalarında, sel ve deprem gibi doğal afetlerde tüm canlıların imdadına koşan itfaiye erlerinin bir gününe Silivriyerelhaber.com Ailesi olarak konuk olduk. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin Silivri İstasyonunda, itfaiyecilerin 24 saatlik zorlu geçen mesailerini yerinde inceledik. ”Silivri İtfaiye İstasyonunda geçen 24 saat” Silivri İtfaiye İstasyonunda personeller her sabah itfaiyeci duası okuyarak...

Haberin Tarihi: 26 Eylül 2018 - Okunma Sayısı:753 defa okundu.

Yangın söndürme çalışmalarının yanı sıra, trafik kazalarında, sel ve deprem gibi doğal afetlerde tüm canlıların imdadına koşan itfaiye erlerinin bir gününe Silivriyerelhaber.com Ailesi olarak konuk olduk.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin Silivri İstasyonunda, itfaiyecilerin 24 saatlik zorlu geçen mesailerini yerinde inceledik.

”Silivri İtfaiye İstasyonunda geçen 24 saat”

Silivri İtfaiye İstasyonunda personeller her sabah itfaiyeci duası okuyarak o gün görev alacak postaya devir teslimi yapılıyor. İtfaiye personelleri A-B-C olarak 3 grubuna ayrılıyor. Her postada 15 personel görev alıyor.

İhbar gelene kadar, araçların kontrolü, bahçe temizliği, eğitimler, toplantılar ve spor gibi çeşitli faaliyetler yapan ekip, gelen ihbarla yaklaşık 30 saniye kadar sürede çıkış yapan İtfaiye Personelleri olay yerine kısa bir sürede ulaşarak gerekli çalışmalarını yapıyor.

304. İtfaiye haftası kapsamında İstasyona ziyaretler gerçekleştiriliyor. Seymen Abdullah Bilginoğlu Engelliler derneği öğrencileri ile öğretmenleri Silivri İtfaiye İstasyonunda görevli personelleri ziyaret etti. Ziyaretler sırasında İtfaiye ekipleri tarafından şapka, kalem ve çeşitli hediyeler verildi.

KIZININ GÖZÜNDE BİR KAHRAMAN

İstasyonda 2007 yılından beri görev yapan İtfaiye personeli Bahadır Işıklı, her meslekte olduğu gibi itfaiyeciliğin de zor yanlarının bulunduğunu belirterek, “Ama itfaiyecilikte daha tehlikeli görevler ve olaylar var.” dedi.

Işıklı, Fatih’te bir otelin saunasında çıkan yangına müdahale sırasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Taner Çebi ile Bağcılar’da bir inşaat alanındaki tırda çıkan yangına müdahale ettiği sırada yakıt deposunda meydana gelen patlama sonucu şehit düşen Ersin Gezer gibi görevi sırasında şehit olan çok sayıda arkadaşlarının bulunduğunu söyledi.

Yaşadığı bir olayı da anlatan Işıklı, “Çocuklarımla beraber Çanakkale’ye gittim. Vapurda küçük kızım kendi yaşlarındaki bir kızın yanına giderek ‘Benim babam itfaiyeci.’ dedi. Diğer kız da ‘Benim babam da pilot.’ dedi. Bunun üzerine kızım da ‘Benim babam kahraman.’ dedi. İşte onun için itfaiyecilik kutsal meslek.” ifadelerini kullandı.

Işıklı, 304 yıllık itfaiye teşkilatında olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

HABER MERKEZİ (SYH) -ÖZEL-

Bir Yorum Yazın

porno