Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri Kıran Kırana Geçti

Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri Kıran Kırana Geçti

Silivri Belediyesi Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri, Kavaklı Mahalle Stadı’nda gerçekleşti. Silivri Belediyesi Geleneksel Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri, bugün vatandaşların yoğun katılımlarıyla gerçekleşti. Etkinlikte, 500 pehlivan birbirleriyle kıran kırana güreşti. Kavaklı Mahalle Stadı’nda Çetin Ceylan’ın güreş ağalığını yaptığı programda, Tarihi Kırkpınar Cazgırlarından Silivrili Cazgır Recep manileriyle güreşlere renk kattı. Silivri Belediye Başkanı...

Haberin Tarihi: 13 Mayıs 2017 - Okunma Sayısı:601 defa okundu.

Silivri Belediyesi Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri, Kavaklı Mahalle Stadı’nda gerçekleşti.

Silivri Belediyesi Geleneksel Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri, bugün vatandaşların yoğun katılımlarıyla gerçekleşti. Etkinlikte, 500 pehlivan birbirleriyle kıran kırana güreşti.

Kavaklı Mahalle Stadı’nda Çetin Ceylan’ın güreş ağalığını yaptığı programda, Tarihi Kırkpınar Cazgırlarından Silivrili Cazgır Recep manileriyle güreşlere renk kattı.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, ”Bugün 14. kutladığımız Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri artan heyecanla her yıl olduğu gibi bu yılda devam ediyor. Bizim aslı geleneksel ata sporlarımızdan yağlı güreşlerin yaşaması demek, bizim var olan Millet olarak içimizde taşıdığımız değerlerin yaşaması anlamına geliyor. Böyle dönemlerde Milletleri Millet yapan, kültürleridir.” dedi.

Silivri Belediyesi Geleneksel Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri etkinliğine çok sayıda protokol ve vatandaşlar katılım sağladı.

Ayrıca, yağlı güreşler müsabakaları sırasında girdiği pozisyon sırasında bir güreşçinin koluna aldığı darbe sonrasında sağlık ekipleri tarafından Silivri’de bulunan Özel hastaneye kaldırıldı.

Güreşlerde dereceye giren pehlivanlara ödülleri, protokol üyeleri ve güreşlere katılan güreş ağaları tarafından verildi.

Final güreşlerinde, 1. Baş pehlivanlıya seçilen Recep Kara 2. Ekrem Yavuz. 3. Güngör Ekin ve Abdullah Güngör seçildi.

(FOTO-USA-emeye-saygı)

Bir Yorum Yazın